Домовладение:

Мотивация, или причины участия в ТСЖ

News image

Для вступления в ТСЖ у каждой группы граждан должны быть свои причины, по-другому - мотивы. Их также выявляют в рамках исследов...

ТСЖ. По каким тарифам оплачивать услуги?

News image

На вопросы читателей журнала, связанные с организацией и работой ТСЖ, отвечает начальник организационно-технического отдела ГУП ...

КОМУ НУЖЕН КОЛЛЕКТИВНЫЙ УПРАВДОМ?

News image

Текущий ремонт – будет течь, капитальный ремонт – будет капать. Мягко говоря, не совсем удовлетворительная работа жилищно-коммун...

Авторизация




Действительно ли такие мрачные перспективы разгула карманных управляющих компаний в Украине?
Рынок недвижимости - ОСМД в вопросах и ответах

действительно ли такие мрачные перспективы разгула карманных управляющих компаний в украине?

Вопрос:

Здравствуйте Олег!
В нете прочел статью о проекте нового жилтлового кодекса, и некоторая информация в этой статье меня, честно говоря, смутила.
Олег, хочется узнать ваше мнение.
Действительно ли такие мрачные перспективы разгула карманных управляющих компаний в Украине? Статью высылаю вам с ссылкой на источник.
С уважением, Владимир.

Ответ:

Проект має вирішити наступні завдання: зробити ремонт у старих будинках за рахунок мешканців, вивести на ринок послуг кишенькові структури, позбавити жителів права перевіряти тарифи і зобов'язати їх сплачувати усі забаганки управлінських компаній.
Малюнок Андрія Більжо

Проблеми у житлово-комунальній сфері накопичувалися роками. Чиновники усіх рівнів десятиліттями працьовито розкрадали нашу комунальну платню, не роблячи при цьому ні планових, ні позапланових ремонтів будинків.

З появою закону про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку у мешканців з'явилася можливість забирати будинки на самообслуговування у ЖЕКів.
Зрозуміло, що вигідніше обслуговувати нові будинки. Вони не потребують ремонтів, і за рахунок комунальної платні ОСББ - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - може накопичити гроші на майбутні витрати. Віддавати нові будинки не вигідно чиновникам - великих витрат вони не потребують, а гроші йдуть чималі.
Старі будинки брати на самообслуговування вигідно тільки тоді, коли держава поверне гроші і зробить капітальний ремонт. У більшості випадків це фантастична подія. Тобто якщо старий будинок знаходиться не у центрі Києва, і нема черги з охочих орендувати підвал, то старий будинок обслуговувати самотужки буде складно.
Однак чиновники зацікавлені якнайшвидше віддати в ОСББ старі будинки, бо тоді не потрібно буде виділяти гроші на їх утримання. Це буде проблема ОСББ.
У зв'язку з появою в останні роки великої кількості нових будинків, у чиновників з'явилася велика спокуса заробити на власниках нових квартир. Проте більшість таких будинків самі створюють ОСББ, тобто гроші до чиновників не доходять.
Все це і стало передумовою появи нового житлового кодексу. На думку розробників, кодекс має вирішити наступні завдання: зробити ремонт у старих будинках за рахунок мешканців, вивести на ринок послуг кишенькові структури, позбавити жителів права перевіряти тарифи і зобов'язати їх сплачувати усі забаганки управлінських компаній.
Якщо хтось думає, що кодекс передбачає щось інше, нехай почитає висновок Головного юридичного управління Верховної ради. Там написано, що все інше вже визначено діючим законодавством, і кодекс просто дублює інші закони.
Втім, деякі новації документ таки містить. Якщо закон про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку зобов'язував попереднього власника - державу - брати участь у фінансуванні першого ремонту після переходу на баланс ОСББ, то кодекс передбачає тільки часткову участь , розмір якої визначає лише чиновник.
Якщо зараз укладати угоди з прибиральниками, сантехниками, службами вивезення сміття та обслуговування ліфтів може будь-який голова ОСББ, то за новим кодексом це право надається спеціальній управлінській компанії, забезпеченій фінансами, інвестиційними ресурсами і матеріально-технічною базою - стаття 151.
Перевірку компанії на відповідність таким критеріям віддано чиновникам, які правильно визначать ціну питання, перерахують липкими руками інвестиційний потенціал і на свій розсуд визначать поняття матеріально-технічної бази.
Дивно, але кодекс визначає межу відповідальності управлінських компаній. Якщо вам нині не надають послуг водопостачання чи опалення, ви можете і не платити за послуги, і отримувати компенсації, і вимагати покриття збитків. Якщо ж вам не надає якісних послуг управлінська фірма, то ви зможете тільки зменшити майбутню платню.
Кодекс не визначає жодних чітких механізмів фіксації факту неотримання послуг - стаття 113, хоча фахівці неодноразово порушували це питання. Все, як і раніше, залежить від вашого юридичного досвіду і наполегливості. От така у житловому кодексі опіка над прибутком кишенькових управлінських компаній.
Ви вважаєте, що цей документ пройде повз вас? Вам вже не хочеться створювати ОСББ? Ви хочете залишити все так, як воно є зараз?
Кодекс визначає: якщо ви не створите ОСББ протягом року з моменту його публікації, то місцеві органи влади самі визначать правильну управлінську фірму, яка встановить вам правильні тарифи. Єдина вимога - опублікувати інформацію в газеті.
Як вказано у висновку Головного юридичного управління, це суперечить Конституції, але хіба це колись зупиняло депутатів? Для них головне - власне збагачення.
Розробників кодексу не засмучує навіть те, що уряду на розробку деяких підзаконних актів дається кілька місяців, а для інших документів час взагалі не визначений. А от час жителів обмежений. Все зроблено, щоб ви не встигли навіть прочитати нові правила.
А ситуація може бути, наприклад, такою. Якщо управлінська компанія вирішить провести у будинку ремонт, а вона обов'язково його проведе, принаймні на папері, то саме ви, а не держава, будете роками компенсувати усі витрати.
Чи є у вас сумніви, що у розцінки будуть закладені усі витрати на підтримку стосунків такої компанії з владою? У кого ви будете питати, де ваші гроші, які ви сплачували роками державі? Тепер все буде робитися за ваш рахунок. Мабуть, це і є реформи.
Кодекс прямо визначає, що і ви і ваші нащадки будуть виплачувати комунальні борги - стаття 107. До того ж, вводиться пеня за несвоєчасне внесення платні.
Ви категорично незгодні з розцінками? Вас не задовольняє якість послуг або нав'язана вам управлінська компанія? Якщо місцеві органи влади все зроблять за вас згідно з процедурами нового кодексу, то шансів у вас не буде навіть в суді.
Кодекс спрощує процедури позбавлення житла за борги за кредитами або в разі відселення за суспільною необхідністю . У кодексі юристи бачать схеми, за якими можна не надавати компенсації при втраті житла, і статися це може без вашої участі.
Зате Державна житлово-комунальна інспекція без рішення суду зможе будь-коли приходити до вашої оселі. Цей орган не згаданий у жодному законі, а права має чималі.
Ви вже хочете продати квартиру? За новим кодексом - стаття 92 - це можна зробити лише після отримання довідки від управлінської фірми про відсутність боргів.
Проект переповнений неузгодженостями, які будуть тлумачитися на користь чиновників, тому такий кодекс краще взагалі не приймати, ніж приймати у такому вигляді.
Ігор Ігумнов, експерт. 9 лютого 2011 года.
http://www.epravda.com.ua/publications/2010/12/15/262204/

Уважаемый Владимир, спасибо за присланную статью, мне было интересно с ней познакомиться. Но если мои читатели заметили я никогда, на страницах этого сайта, стараюсь не вникать и не анализировать не принятые документы – это моя позиция, я считаю, что это дело неблагодарное – все равно, что заниматься гаданием. Я не политик и поэтому считаю, что документы нужно изучать для работы тогда, когда они приняты, а все остальное это праздные разговоры.

Но как бы там ни было, прочитав эту статью, я обратил внимание на некоторые опасения автора статьи, сходные с моими опасениями. Второй месяц, я работаю над очень большой статьей-анализом: «ОСББ сквозь призму ТСЖ, или как не наступить на российские грабли». В ходе этой большой работы, для себя я сделал некоторые неутешительные выводы, опасения о которых автор этой статьи, правда в иных ракурсах касается.

Я не буду пересказывать свой труд здесь, надеюсь, если меня ничего не отвлечет Вы и мои читатели скоро эту статью увидят. И тогда вы все узнаете мое мнение о украинской реформе ЖКХ сквозь призму российской реформы ЖКХ, а так как Жилищный Кодекс идет рука об руку с Реформой ЖКХ Украины, из моей статьи вы все узнаете и о том, к чему может привести северный курс реформирования.

Владимир я решил схитрить и уйти от прямых ответов на Ваши вопросы в письме, и решил его переадресовать моему юристу и консультанту сайта http://osbb.kiev.ua/, – обратился к Наталье Жоровой, с просьбой прокомментировать эту статью и ответить на Ваши вопросы.

Ниже, Владимир, предлагаю Вашему вниманию ответ Наталии.

Обговорення проекту нового Житлового Кодексу.
Я прочитала статтю та проглянула проект Житлового кодексу і думаю, що автор статті занадто сильно «згустив фарби», вириваючи речення із контексту і без проведення необхідного в таких випадках аналізу.
Автору потрібно було написати статтю з негативним змістом – він таку і написав. Теперішній житловий кодекс уже давно застарілий. Він писався для іншої країни, для іншого часу, ніс зовсім іншу мету і в деякій мірі, навіть 50 років тому був декларативний, не кажучи вже про теперішній час. Я не спорю цей проект потребує доопрацювання. Над ним ПОТРІБНО БАГАТО ПРАЦЮВАТИ, але не все так погано. До цього проекту запропоновано багато поправок. Я думаю значна частина з них буде прийнята. Крім того даний проект містить багато новел, які необхідно втілювати в життя.
Я не буду влазити системний аналіз статті і проекту кодексу, оскільки від цього толку не має нікого - це лише обговорення проекту. Якщо приймуть, підпишуть, і опублікують – тоді і поговоримо.
Але деякій аналіз пропоную:

«Якщо власники (співвласники) відповідних приміщень у багатоквартирному будинку створили відповідно до вимог цього Кодексу організацію для представництва їхніх спільних інтересів та управління житлом (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, товариство власників житла, житлово-обслуговуючий кооператив), порядок прийняття рішення про форму управління таким багатоквартирним будинком та його прибудинковою територією визначається законом і статутом такої організації. (ст. 143)»

Автор статті посилаючись на ст.. 151 стверджує, що потрібно обов’язково передавати управління будинком управителю в той же час ст. 152 говорить:

«1) безпосереднє управління багатоквартирним будинком та його прибудинковою територією власниками (співвласниками) такого будинку або уповноваженою власниками (співвласниками) такого будинку особою за умови, що такий власник (співвласники) або уповноважена ним (ними) особа відповідає вимогам щодо виконавця послуг з управління житлом, визначеним частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу та іншими актами законодавства;»

Правда тут ставляться вимоги до управителя, але це вже інша розмова. Адже якщо управителем будинку буде якась стороння організація, то звичайно хотілося б щоб «з душею у цього управителя щось було», а то так можна доуправлятися і будинок завалиться і т. д і т.п.

Щодо фіксації факту неотримання послуг – то такі механізми і на сьогоднішній день відсутні. В той ж час ми не позбавлені права скористатися загальним цивільним законодавством:

«Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи….»
2. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко - і відеозаписів, висновків експертів. (Ст.. 57 ЦПК), аналогічна стаття міститься і в ГПК.

Щодо ст.. 92. Я думаю, що така стаття потрібна і вона захищає права інших мешканців будинку. Адже якщо у Продавця будуть борги і ці борги до покупця не перейдуть – то погашення заборгованості такої «редиски» ляже на плечі всіх мешканців будинку, або ОСББ чи управителя. Адже будинок утримується саме з рахунок внесків мешканці, або додаткових доходів, якщо такі є. Але ж ОСББ шукає додаткові доходи не для того щоб оплачувати борги своїх мешканців – колишніх мешканців.
З повагою,
юрист, Наталія Жорова.

 


Читайте:


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Продажа и аренда в вопросах и ответах:

Кризис очистил рынок недвижимости

News image

Кризис стал тем фильтром, который отсек с рынка недвижимости как непрофессиональных игроков, так и тех, кто потерял на фоне эйфории роста связь с рыночными ре...

Жилищные сертификаты: кому выдают и что можно купить

News image

В числе программ, с помощью которых федеральные власти помогают льготным категориям населения приобретать жилье, существуют ГЖС – государственные жилищные сер...

Суточная аренда жилья: амортизационный минус на финансовый п

News image

Арендаторов квартир можно разделить на две категории. Первые — сдают квартиры на длительный срок, вторые — посуточно. Последний вариант более доходен, но крас...

More in: Вопросы продажи и аренды жилья

Вопрос/ответ:

Действительно ли такие мрачные перспективы разгула карманных управляющ

News image

Вопрос: Здравствуйте Олег! В нете прочел статью о проекте нового жилтлового кодекса, и некоторая информация в этой статье меня, честно говоря, с...

Объединение может сдавать в аренду свои подвалы только после приема до

News image

Вопрос: Юристы ЖЭКа утверждают, что согласно каких-то там документов вспомогательные помещения дома находящегося у ЖЭКа на балансе имеют право сд...

ОТВЕТЫ ДЛЯ ЖУРНАЛА «ДЕНЬГИ UA»

News image

Добрый день, Олег! Меня зовут Татьяна, я журналист (журнал «Деньги ua») и у меня сейчас редакционное задание написать о создании ОСМД. Обращаюсь к В...

Правда ли, что государство хочет свалить на жильцов домов через ОСББ в

News image

Вопрос: Я не верю в идею объединений совладельцев по многим причинам – люди-соседи грызутся по любому поводу как собаки, как же они буду вместе з...

Каким образом можно принимать решения членами ОСМД без кворума на собр

News image

Вопрос: Знаю, что многие ОСМД захлебываются в процедурных вопросах, собрать кворум почти невозможно вот и уходят хорошие активисты из руководител...

Как свергнуть старушку-председателя кооперативного дома и нужно ли для

News image

Добрый день Олег! Живу я с 2007 года на Русановке в старом кооперативном доме (построен в 1967 году). В кооператив я не вступала по той причине, чт...